Logo Gminy Wąsewo

SPOTKANIA Z FARMACEUTĄ – ZAPROSZENIE

Ocena 0/5

Zapraszamy mieszkańców gminy na spotkanie z zakresu zdrowia i bezpiecznego stosowania leków.

Pierwsze spotkanie odbędzie się :
22 kwietnia 2026 r.
godz. 17:00 (czas trwania spotkania wynosi około 2 godziny)
 w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie - Lokalne Centrum Aktywności I piętro

Spotkanie poprowadzi mgr farm. Dorota Gryczon, farmaceutka pracująca w SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej, zajmująca się profesjonalnie opieką farmaceutyczną wdrażaną w szpitalu powiatowym.

Tematem pierwszego spotkania będą: „Pogadanki o zdrowiu – jak bezpiecznie stosować leki?”

Podczas spotkania omówione zostaną m.in. następujące zagadnienia:
-zasady prawidłowego przyjmowania leków (pora dnia, przed lub po posiłku),
-różnica między dawką a dawkowaniem,
-najczęstsze błędy w stosowaniu leków,
-interakcje leków z innymi lekami,
-żywnością oraz używkami,
-możliwość dzielenia tabletek,
-prawidłowe przechowywanie leków oraz postępowanie z lekami przeterminowanymi,
-stosowanie suplementów diety,
-bezpieczeństwo stosowania zamienników leków,
-profilaktyka zdrowotna i szczepienia,
-kształtowanie prawidłowych nawyków zdrowotnych,
-wpływ napojów energetycznych na zdrowie,
-rola farmaceuty i opieki farmaceutycznej.

Po części wykładowej przewidziano możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącą.
Zachęcamy do przyniesienia listy przyjmowanych leków (lub samych leków) wraz z informacją o sposobie ich stosowania.

Spotkanie ma charakter otwarty i skierowane jest do wszystkich mieszkańców – od uczniów po seniorów.

Informujemy, że drugie spotkanie – dedykowane w szczególności seniorom – odbędzie się w terminie 2–3 tygodni od pierwszego spotkania.
Dokładna data zostanie ogłoszona podczas spotkania w dniu 22 kwietnia.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności